Czym jest leasing?

Leasing – czym jest i jaki wybrać najlepszy?

Leasing mówiąc w prosty sposób jest to forma finansowania samochodu, którego właścicielem do końca umowy i tak zwanego wykupu końcowego jest bank lub firma leasingowa. Banki natomiast pozwalają na pełne korzystanie z przedmiotu leasingowego. Umawiają się z leasingobiorcą na spłacanie miesięcznie określonych rat wynikających z harmonogramu zapisanego w umówię oraz wcześniejszej kalkulacji. Leasing pozwala na zachowanie całości gotówki, a zaangażowanie niewielkiej kwoty. Decydując się na leasing możemy wpłacić tak zwaną opłatę wstępną między 1-45%, okres leasingu trwa od 2-5 lat, w niektórych bankach nawet lat 7. Musimy ustalić końcowy wykup w zależności od przyjętego okresu. Najczęściej wybiera się 1%, jednak niektórzy preferują wysokie wykupy. Dodatkowo przedsiębiorcy decydują się na to finansowanie, ponieważ mogą mieć dzięki niemu mieć korzyści podatkowe.

A może porównywarka leasingowa?

Porównywarki leasingowe są rzetelnym oraz właściwym miejscem znalezienia najlepszego leasingu, ponieważ w swojej ofercie posiadają kilka lub kilkanaście najlepszych banków specjalizujący się w leasingu. W zależności od parametrów mogą dostosować leasing nie tylko pod kątem jego jakości lub opłacalności, ale i możliwości przyznania decyzji jeśli klient jest w trudniejszej sytuacji.

Firmy te pozwalają klienta przeprowadzić przez cały proces leasingowy od momentu zaproponowania najlepszego rozwiązania leasingowego, po złożenie wniosku, podpisanie umowy w wyznaczonym miejscu, rejestrację auta  oraz co najważniejsze zaproponowanie najkorzystniejszego ubezpieczenia. W jednym miejscu możesz od A do Z zająć się wszelkimi formalnościami, a cały proces może trwać między 3 a 7 dni. Z tego względu tak wielu przedsiębiorców decyduje się na załatwienie formalności przez porównywarki

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.