Jakie czynniki uwzględnia porównywarka leasingowa i dlaczego warto z niej skorzystać?

Leasing, jako nowoczesna i idealnie dopasowana do potrzeb przedsiębiorców forma finansowania pod zakup aut osobowych, ciągników, maszyn budowlanych czy naczep, cieszy się w Polsce niezmiennie dużą popularnością. Coraz więcej osób korzysta z możliwości zakupu pojazdu poprzez leasing, co też sprawia, że takich ofert jest na rynku coraz więcej. Przed podjęciem decyzji o wyborze leasingodawcy, dobrze jest jednak przejrzeć internet i sprawdzić, jakie opcje ma np. porównywarka leasingowa, która może znaleźć dla nas znacznie lepszą ofertę takiego finansowania, niż byśmy myśleli.

Jakie parametry zestawia w swoim podsumowaniu profesjonalna porównywarka leasingowa? Przede wszystkim pozwala ona porównać oprocentowanie różnych leasingów, wysokość rat, czas spłaty, ROI oraz koszty dodatkowe. Niektóre porównywarki zbudowane są na zasadzie wskazania tego, jaki leasing będzie najlepszy do konkretnego modelu pojazdu, jaki chcemy tak kupić i jednocześnie przez uwzględnieniu indywidualnej sytuacji nabywcy.

Porównywarka leasingowa może zawierać takie punkty, jak miejsce na wpisanie wieku nabywanego przedmiotu, jego wartość, okres leasingu (np. 36/48 miesięcy), wysokość wpłaty własnej (im większa tym lepsze warunki spłaty!), czy pole na kwotę ostatniego wykupu auta. Na bazie tych informacji może ona przygotować bardzo rzetelne dopasowanie ofert instytucji leasingowych, wskazując jednocześnie ich plusy i minusy. Plusami może tu być np. atrakcyjne oprocentowanie czy dodatkowe bonusy od leasingodawcy, a minusami koszty dodatkowe, jakie będziemy musieli ponieść np. w przypadku niesystematycznego spłacania rat (płatne monity, płatne przypomnienie o racie itd). Korzystanie z porównywarek jeszcze przed podjęciem decyzji leasingowej, pozwoli kupującemu zaoszczędzić czas, nerwy jakie musiałby poświęcić na samodzielne przeglądania leasingowej dokumentacji, ale i pozwoli na realne zaoszczędzenie pieniędzy, które można będzie wydać np. na nowe opony czy chociażby na ubezpieczenie auta na kolejny rok.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.