Jak wygląda technika dekorowania papierem?

Decoupage – jak wygląda technika dekorowania papierem?

Decoupage ma zaskakująco długą tradycję. To sztuka zdobnicza, która umożliwia przemienić zwykłe przedmioty w bardzo delikatne i atrakcyjne bibelociki. Ostatnio dekupaż stał się wyjątkowo powszechnym hobby. Coraz więcej zainteresowanych decyduje się na rozpoczęcie robienia wyjątkowych drobiazgów. Podpowiadamy, jak to działa.

Dekupaż – jak to działa?

Decoupage to w zasadzie naklejanie ozdób wydartych z papieru na różnego rodzaju opakowania, kartony i pozostałe przedmioty o gładkich powierzchniach. W tym celu używa się i specjalistyczny papier ryżowy lub zwykłe serwetki. Delikatne wzorki nakleja się cieniutkimi warstwami, a po naklejeniu całość utrwala się odpowiednim impregnatem, by nie powstały odpryski, za s obrazek pozostał na długo. W taki sposób można zmienić prawie każdą rzecz o nieporowatej powierzchni. Dobrze zrobiony decoupage będzie trwały przez całe lata.

Dekupażem standardowo zdobi się wykonane z drewna pozytywki, aczkolwiek nie tylko tego rodzaju powierzchnie możesz wykorzystać. Właściwie nie istnieje materiał, na który nie da się przenieść papierowego wzoru. Wyjątkowo dobrze wypada jak łatwo się domyślić przedmiot zrobiony z papieru, jednak także metal, szklane powierzchnie, naczynia ceramiczne czy materiał. Do każdego rodzaju tworzywa metoda jest inna, należy zwrócić na to uwagę.

Technika dekupażu –poszukiwanie inspiracji.

Dekupaż jest coraz bardziej ceniony. Wiele ludzi zajmuje się tym hobbystycznie i często dzielą się swoimi dekoracjami na popularnych blogach. Inni natomiast osiągnęli w tej dziedzinie zawodowstwo i zajmują się tym niemal profesjonalnie, oferując drobiazgi najlepszej jakości. Wytwory ręcznie robione i przygotowane z wyjątkową dbałością o każdy szczegół. Takie dzieła sztuki pokazuje blog Decorinspire.pl, na którym przedstawiane są przedmioty udekorowane techniką decuopage. Znajduje się tutaj mnóstwo ozdób, pomiędzy którymi możesz znaleźć coś do upiększenia swojego pokoju oraz liczne drobiazgi, które wprawią cię w wyjątkowy nastrój. Na blogu możesz znaleźć motywacje do wytwarzania pudełek i szkatułek na różne okazje. Doskonałym przykładem będzie to oto piękne ozdobne pudełko na herbatę, które zyskało drugie życie, dzięki renowacji i zdobieniu. Dzięki takim inspiracjom, Ty również możesz samodzielnie wykonać dowolne ozdobne pudełko. Nie tylko na herbatę, ale również na inne produkty czy różnorodne okazje. Odwiedź koniecznie bloga Decorinspie.pl i daj się zainspirować twórczo!