Dieta – rodzaje

nullDieta Dukuna, dieta South Beach, dieta kalifornijska czy kopenhaska to tylko jedne z setek opcji, jakimi faszeruje się wszystkich grubasów, którzy marząc o smukłej sylwetce zajadają się kolejnym batonikiem czy popijają kolejną butelkę niezwykle ?zdrowej? Pepsi. Dlatego też zobaczmy sobie która dieta jest skuteczna, i dlaczego poszczególne, wymyślane przez różnorakich doktorów czy dietetyków diety, sprawiają że zamiast chudnąć, po kilku miesiącach jesteśmy jeszcze więksi.
Przede wszystkim dowiedzmy się która dieta jest najlepsza, z której warto skorzystać, aby otrzymać odpowiednie efekty.
Najlepszą dietą, z jakiej powinniśmy skorzystać, będzie dieta MŻ. MŻ to niezwykle popularna dieta, która to objawia się przede wszystkim możliwościami, które sprawiają że mniej jemy. Mniej żryj czyli najlepsza z możliwych diet, nie wymaga od nas wydawania pieniędzy na nie wiadomo jakie produkty, z których to będziemy musieli przygotować sobie dania. Dieta ta jednak jest dla osób, które będą w stanie jej przestrzegać przez kolejne lata. To znaczy, nie jemy dużo, a dodatkowo nie powinniśmy ruszać rzeczy, które to posiadają cukry. Ważnym jest również jedzenie w miarę równych porach dniach.
Inną dietą, jakiś czas temu niezwykle popularną w naszym kraju, była dieta Dukana. Dieta Dukana opiera się przede wszystkim na ścisłym, rygorystycznym menu, w którym przeważają takie posiłki jak choćby pierś z kurczaka. Minusem takowej diety na pewno jest fakt, że należy ją stosować praktycznie przez całe życie. Ktoś, kto odejdzie od tej diety na pewno przybierze o wiele więcej na wadze, niż stracił stosując Dukana.

Kolejna dieta, przeznaczona dla prawdziwych hardkorów, to dieta kopenhaska. Dieta kopenhaska jest niezwykle drastycznym planem żywieniowym, który to charakteryzuje się przede wszystkim małą kalorycznością. Niestety dieta ta jest naprawdę niebezpieczna, szczególnie dla osób, które w ciągu dnia tracą masę energii, zarówno poprzez aktywność fizyczną jak i aktywność umysłową.
nullDobrą dietą z kolei będzie stosowanie się do wskazówek jakie przekazuje nam profesjonalny dietetyk. Dzięki temu możemy mieć pewność że nic złego nam się nie stanie. Dieta rozpisana przez dietetyka charakteryzuje się tym, że podczas jej stosowania, w cyklach dwutygodniowych zmniejszamy porcje jedzenia, ograniczamy jego kaloryczność. Dzięki temu mamy pewność, że będziemy w ciągu tygodnia tracić nawet do dwóch kilogramów. Dieta tego rodzaju jest jednak niezwykle droga, gdyż należy opłacać dietetyka, a koszt miesięcznej opieki to około 300 złotych.