Zanim podejmiesz decyzję o remoncie.

czyszczenie domuJuż po kilku latach użytkowania nawet nowo wybudowany dom potrafi utracić nieco ze swojej świetności. Dotyczy to zwłaszcza budynków w zabudowie miejskiej, gdzie spaliny i smog szybko potrafią wpłynąć na stan elewacji. Inne procesy to miejscowe działanie wilgoci wpływające na wykwity mchów i porostów. Skończywszy na stosowanej zimą soli czy wyciekach płynów z samochodów jakie mogą znacznie pogorszyć wizualny stan obejścia domu czy podjazdów. Zanim zdecydujemy się jednak na remont warto rozważyć profesjonalne usługi czyszczenia. Większość z opisanych zabrudzeń można bowiem tanio i szybko usunąć przy użyciu specjalistycznego sprzętu i detergentów. Regularne czyszczenie pozwoli zaoszczędzić sporo funduszy jakie pochłonąłby remont.

Od czego należ zacząć?

Kompleksowe czyszczenie zazwyczaj przebiega z góry na dół. Z tego względu początkiem ku temu aby dom lśnił jest staranne mycie dachówek. Ekipa czyszcząca zaczyna działanie od mycia dachów z gromadzącego się tam mchu, wobec czego widmo pojawienia się korozji jest mniejsze. Jeżeli jest już jednak na to za późno i na dachu pojawiły się czerwone miejsca to może być niezbędne dokładniejsze czyszczenie. Elementy najsilniej zabrudzone są szorowane. Rdzewienie stanowi bezpośrednią przyczynę odpryskiwania farby na dachu. Z tego powodu szczyt domu nie wygląda zbyt dobrze, traci kolor i w szybkim tempie niszczeje. Rdzewienie może być również podstawą zniszczeń dachówek. Dlatego też czyszczenie dachów z mchu bywa tak  kluczowym zabiegiem. Należy  skoncentrować się przede wszystkim na trudno dostępnych miejscach, w których znacznie szybciej rozwija się porost i pojawiają się zabrudzenia. Czyszczenie mocno zabrudzonej dachówki ceramicznej z mchu może długo potrwać, tak więc cały zabieg zależy z zapasem szacować na cały dzień. Ponadto trzeba wiedzieć, że nie tylko czyszczenie jest tutaj kluczowa sprawą. Po usunięciu wszelkich zanieczyszczeń, ekipa oferująca usługę powinna również wykonać impregnację dachu

Jakie działania w kolejnym kroku?

Po myciu dachów z mchu, przychodzi pora na dokładne czyszczenie elewacji. Idealnie zostawić to profesjonalistom – będziesz mieć 100% pewność, że twoja elewacja nie ucierpi w wyniku zbyt silnego czyszczenia. Wyspecjalizowana ekipa sprzątająca wykona to błyskawicznie i profesjonalnie. W efekcie po zniszczeniach nie zostanie najmniejszego znaku. Firma pracująca w mieście Łódź ma bardzo duże doświadczeni w walce nawet z wielkimi plamami na elewacjach budynków. W tak dużym mieście jest ogrom zanieczyszczeń ze względu na przemysł i znaczną liczbę samochodów. Czyszczenie elewacji domów przeprowadza się z wykorzystaniem dedykowanych środków chemicznych, które są dopasowane do materiału znajdującego się na budynku. Ponadto trzeba mieć świadomość, że czyszczenie wykonuje się pod ciśnieniem. Poza czyszczeniem istotna jest również impregnacja elewacji budynków, która sprawi, że ściany będą odporne na grzybienie.

A co z obejściem domu?

Doświadczenie wysprzątanego domu nie powinno być stracone niewyczyszczoną kostką brukową, więc należało by wynająć również ekipę, która wykonuje i podobne usługi. Czyszczenie kostki granitowej z mchu to chwilka, ale warto i to powierzyć  firmie świadczącej takie usługi. W ofercie ekipy Robserwis znajduje się i wymieniona opcja, zatem możesz rozkoszować się odpoczynkiem w czystym domu, a kompleksowe czyszczenie potraktować jako skończone. Szczegółowa ofertę znajdziesz na ich stronie: http://www.robserwis.pl internetowej. Są tam również dane kontaktowe oraz szacunkowy cennik.